14 Şubat için film önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü geldi çattı. Sevgililer Günü’nde film izlemek isteyenler de olacaktır muhakkak. Belki de günü bir filmle bitirmek isteyebilirsiniz. Biz de bu gün için sevdiğiniz insanla izleyebileceğiz birkaç film önermek istedik. Önerilerimiz arasında izlediğiniz film olursa check-in yapmayı unutmayın :) İyi seyirler

Love Me If You Dare – Cesaretin Var Mı Aşka?

love_me_if_you_dare_cesaretin_var_mı_aşka_poster-400x600 (1)

Yönetmen: Yann Samuell

Oyuncular: Marion Cotillard, Guillaume Canet, Emmanuelle Grönvold

Ülke: Fransa

Tür: Romantik, Dram

Süre: 93

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/lovemeifyoudare

Konu: Julien ve Sophie, okul yıllarından beri tanışan iki yakın arkadaştır. Sophie’nin Polonya kökenli olması nedeni ile sınıftaki ırkçı çocuklar tarafından taciz edilmesi ve Julien’in kanser olan annesi ve sorunlu babası ile yaşadığı sıkıntılar, her ikisini birbirlerine daha da fazla yakınlaştırır. Haylaz ve hınzır yapıları ile sürekli olarak birbirlerinin cesaretlerini sınamaları ile başlayan süreç, zaman içinde ilginç bir cesaret oyununa dönüşür. Oyunun kuralı çok basittir; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler verecektir. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de vardır, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da… Zamanla hayatın kendi zorlukları, bu oyunun bir parçasına dönüşmeye başlar ve bu oyun, gitgide inanılmaz bir aşk yaratır aralarında. Ama acaba bu aşk birbirlerine kavuşmalarındaki en büyük engel midir?

Paris, Je T’aime – Paris, Seni Seviyorum

paris

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen, Olivier Assayas, Frédéric Auburtin +

Oyuncular: Juliette Binoche, Fanny Ardant, Leïla Bekhti, Natalie Portman, Elijah Wood, Willem Dafoe, Gérard Depardieu, Olga Kurylenko

Ülke: Fransa

Tür: Romantik

Süre: 120

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/parisjetaime

Konu: Paris ve aşk! Birbirinin ayrılmaz bir parçasıymışçasına belleklerde yer eden bu ‘ikili’, 20 usta yönetmenin kamerasından, 20 farklı aşk ve Paris hikayesi ile beyazperdeye yansıyor. Dört yıl süren bir emeğin çalışması olan film, birbirinden usta yönetmenleri ve oyuncuları bir araya getiriyor. Aşka ve Paris’e oldukça farklı ve alışılmadık bakışlar atan bu film, meraklılarının kaçırmaması gereken bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

 A Walk To Remember

a-walk-to-remember-1218-poster-large1

 

Yönetmen: Adam Shankman

Oyuncular: Shane West, Mandy Moore, Al Thompson

Ülke: Amerika

Tür: Romantik, Dram

Süre: 100

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/awalktoremember

Konu: Landon Carter (Shane West) yörenin en zengin ailelerinden birinin oğludur. Aynı zamanda çevrenin en sevilen ve tanınan gençlerindendir. Bir gün içinde bulunduğu grubun başı belaya girince, ceza olarak okulda sahnelenecek olan tiyatro oyununda görev almasına karar verilir. Burada karşılaşacağı sessiz ve çekingen bir kız olan Jamie’ye (Mandy Moore) aşık olması ikisininde hayatını değiştirecektir.

Dolls – Bebekler

Dolls-897203453-large

Yönetmen: Takeshi Kitano

Oyuncular: Hidetoshi Nishijima, Miho Kanno, Tatsuya Mihashi

Ülke: Japonya

Tür: Romantik, Dram

Süre: 114

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/dolls

Konu: Üç ayrı hikaye, olağanüstü bir kurgu ve yumuşak geçişlerle günümüz Japonya’sına dair sonsuz aşklar anlatıyor. Takeshi Kitano, kalp kırıklarıyla dolu, büyüleyici bir filme imza atmış. İç içe geçmiş üç aşk öyküsü, ağır bir hüzün fonunda birleşiyor.

When Harry Met Sally – Harry Sally ile Tanışınca

WhenHarryMetSally Poster

 

Yönetmen: Rob Reiner

Oyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher

Ülke: Amerika

Tür: Romantik, Dram

Süre: 96

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/whenharrymetsally

Konu: Harry de Sally de aynı Chicago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: ‘Erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!’. New York’a varında her biri kendi hayatını yaşar, birileriyle tanışır, aşık olur. Tüm bunlar olurken ikili arada sırada karşılaşır ve birbirlerine olup bitenden bahseder. Harry karısından ayrıldıktan sonra Sally ile aralarındaki sıkı bir dostluk başlar. Peki ama yıllar önce karar verdikleri şey hala geçerli midir?

P.S. I Love You – Not: Seni Seviyorum

OBFeF

Yönetmen: Richard Lagravenese

Oyuncular: Kathy Bates, Hilary Swank, Gerard Butler, Gina Gershon, Jeffrey Dean Morgan

Ülke: Amerika

Tür: Romantik, Dram

Süre: 126

Tivilog Adresi: http://www.tivilog.com/m/psiloveyou

Konu: Holly Kennedy (Hilary Swank) güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı İrlandalı Gerry (Gerard Butler). Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly’nin de hayatı kararır. Ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. Kimse Holly’yi Gerry kadar iyi tanımamaktadır. Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamıştır. Gerry ölmeden önce, Holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır.

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>